Cestovní pojištění

Cestování - léčebné výlohy, zavazadla, storno cesty

Cestovní pojištění aktuálně se stává nezbytnou součástí téměř každé cesty do zahraničí. Často bývá součásti cestovní služby při prodeji zájezdů, letenek. Také bývá součástí benefitů k platebním či kreditním kartám. Nevýhodou těchto „doplňků“ může být neznalost obsahu a špatně dostupné poradenství v této oblasti.

Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy předtím nebyl.

- Dalajláma -

Cestovní pojištění pojištění lze uzavřít:

  • Krátkodobé - pro jednu cestu
  • Celoroční - pro opakované výjezdy
  • Pro dlouhodobý studijní či pracovní pobyt

Naše partnerské pojišťovny nabízí celou škálu produktů pro "Cestování". Podle druhu cesty do pojištění můžeme přidat připojištění storna cesty, nevyužité dovolené, nebezpečné sporty nebo připojištění veterinárního ošetření pro domácího mazlíčka.

Pojištění léčebných výloh v zahraničí doporučujeme i pro cesty po Evropské unií. Přestože na základě průkazu pojištěnce EHIC máte nárok na nutnou péči, medicinské ošetření vám poskytnou pouze veřejné/státní zařízení v rozsahu podle místní legislativní úpravy.

Cestování rizika

Abyste nemuseli doplácet spoluúčast nebo jiné nadstandardní léky, doporučujeme mít komerční cestovní pojištění. A když už pojištění máte, pozor na výluky. Preexistence onemocnění před vycestováním, alkohol, chronická onemocnění, nekontaktování asistenční služby nebo u některých pojišťoven srdeční/mozkové příhody – to jsou nejdůležitější případy, kdy cestovní pojištění neplatí. Poškození zapůjčeného vozidla nebo jiných věci rovněž bývá z pojištění vyloučené. Konkrétní podmínky a přehled výluk jsou vždy uvedeny v pojistných podmínkách, které jsou zpravidla součásti kalkulací, které předkládáme.


ZPĚT

Tagy: Produkty