Wustenrot

WUSTENROT

V roce 1921 byl v německém městečku Wüstenrot založen „Spolek přátel“ s mottem „Každé rodině střechu nad hlavou“. Tím začala historie stavebního spoření na evropském kontinentě. Vzniklá stavební spořitelna Wüstenrot Bausparkasse se stala základem finanční skupiny Wüstenrot, která později expandovala dále do Evropy a v průběhu své existence se spojila s řadou dalších finančních institucí, včetně jedné z největších německých pojišťovacích společností Württembergische AG.

- Skupina Wüstenrot v České republice -

wustenrot
  • Založena: 1921
  • Působnost v ČR : od 1993
  • Územní působnost: 60 zemí světa
  • Člen skupiny : Moneta Money Bank
  • Rating Standard & Poor's: BBB
  • www.wustenrot.cz

"V době, kdy byl v roce 1993 přijat zákon o stavebním spoření, byl Wüstenrot již mezinárodní finanční skupinou. Stavební spořitelna byla první cestou, jak českým klientům začít nabízet ucelený soubor finančních služeb z oblasti rodinných financí. Následně byla v roce 1998 založena Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s., v roce 2003 Wüstenrot hypoteční banka a.s. a konečně v roce 2008 Wüstenrot pojišťovna a.s. Další významný mezník v rozvoji bankovních služeb představovalo zavedení depozitních produktů a internetového bankovnictví na přelomu let 2010 a 2011. Dne 4. ledna 2016 se strategický partner Allianz pojišťovna, a.s. stal jediným akcionářem společností Wüstenrot pojišťovna a.s. a Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s. Skupinu Wüstenrot v ČR tak aktuálně tvoří Wüstenrot – stavební spořitelna a.s. a Wüstenrot hypoteční banka a.s., které od 1. dubna 2020 patří do finanční skupiny MONETA".

Se společností sinne IC a.s. spolupracujeme od roku 2006 v oblasti 2008 v oblasti stavebního spoření a úvěrů ze stavebního spoření. Pravidelně se setkáváme se zástupci společnosti sinne IC a.s., kde jim prezentujeme novinky. Také díky těmto setkáním se nám daří prohlubovat vzájemné pracovní i osobní vztahy, rozšiřovat spolupráci a udržovat produktové znalosti poradců na nadstandardní úrovni.

- Bc. Petra Jakubovie -


ZPĚT

Tagy: Partneři